Belediyemiz, Osmancık Yolunu yeniliyor

Belediyemiz, şehrin önemli giriş-çıkış yolları arasında yer alan Osmancık Yolu`nda çalışmalarını yoğunlaştırdı. Osmancık`a gidiş istikametindeki yolun sol kısmının asfaltını tamamen yenileyen Çorum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Bayat Gediği`ne kadar olan bölümde de yol genişletme çalışmaları yapıyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, yaz sezonunda çok yoğun tempoyla asfalt ve yol çalışmaları yaptıklarını belirterek bu çalışmaların bu dönemde de hiç hız kesmeden devam ettiğini vurguladı. Osmancık Yolu`nun Çorum`un önemli yolları arasında yer aldığını kaydeden Alper Zahir, “Bayat Gediği olduğu bölgeye kadar toplam 1 km`lik alanda yol genişletme çalışması yapıyoruz. Bayat Gediği köprüsü de genişleyerek 22 metreye ulaşacak. İmar çalışması sonrası da köprü 42 metre genişliğine çıkarılacak.”; dedi.

Osmancık Caddesi`nde yapılan yol genişletme ve asfalt çalışmalarıyla birlikte yağmursuyu, içmesuyu, kanalizasyon, elektrik, doğalgaz ve telefon gibi altyapı hizmetlerinin de tamamlanacağını kaydeden Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, “Şu ana kadar bölgede yaptığımız çalışmalarla 30 bin ton mekanik, 15 bin ton asfalt serimi gerçekleşecek. Şu ana kadar yolun 390 metresi yapıldı. 1.300 ton da asfalt serimi gerçekleştirdik”; dedi.

10 Ekim 2013
128 kez görüntülendi