Mesire alanlarına atılan cam şişeler yangın riski oluşturuyor

Belediyemiz, vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve temiz bir ortamda piknik yapmalarını sağlamak amacı ile mesire alanlarında temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Ancak bazı kendini bilmezlerin şişeleri piknik yerlerine gelişigüzel atmaları temizlik çalışmalarını da olumsuz etkiliyor. Bu şişeler ayrıca orman yangını riskini de artıyor.

Çorum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Bahabey Çamlığı mesire alanındaki çalışmasını yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, gördüğü manzara karşısında üzüldüğünü belirterek Çorum`un temizlikte marka olmuş bir şehir olduğunu ve piknik yapan vatandaşların çevreyi kirletmeleri konusunda daha titiz davranmalarını istedi.

Çorum`un temizlikteki imajını daha da güçlendirmek için Çorum Belediyesi olarak temizlik alanında ciddi yatırımlar yaptıklarını ile getiren Turhan Candan, “Bahabey Çamlığı hafta sonu çok kullanılan mesire alanlarımızdan bir tanesi. Buraya pikniğe gelen vatandaşlarımızdan bazıları burada temizlik konusunda titiz davranmamışlar. Çorum`un temizlikteki imajının bozulmaması için vatandaşlarımızdan ambalaj atıklarını, piknik sonrasında mesire alanları çevresinde bulunan belediyemize ait çöp konteynırlara koymalarını istiyoruz”; dedi.

Çorum halkını çevreye karşı daha duyarlı olmaya davet eden Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, “Mesire alanlarımızda özellikle cam şişeler sıkıntı oluşturuyor. Şişeler güneş ışınlarının yansıması neticesinde orman yangınlarına neden oluyor. Bahabey Çamlığımızda da çok fazla atık çam şişe var. Piknik sonrası cam şişeleri ve çöpleri mesire alanlarında bırakmayıp çöp konteynırlarına atalım. Çevremizi temiz tutalım”; dedi.

11 Eylül 2013
132 kez görüntülendi