Türk Yıldızları Çorum semalarında gösteri uçuşu yaptı

Çorum Belediyesi`nin daveti ile Çorum`da gösteri yapan Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı Akrobasi Timi (Türk Yıldızları) Çorumlulara muhteşem bir gün yaşattı. Yaptıkları gösterilerle Kültür Parkı`nı dolduran on binlerce Çorumluya coşkulu anlar yaşatan Türk Yıldızları izleyenler tarafından oldukça beğenildi.

30 Ağustos Zafer Bayramı`nın 91`inci yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında Çorum Belediyesi`nin daveti ile halka açık gösteri yapan Türk Yıldızlarına izlemeye gelen vatandaşlarla ana yollar başta olmak üzere Kültür Park ve çevresi doldu taştı.

Çorum Valisi Sabri Başköy ve Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, kendilerine bu gururu yaşatanlara teşekkür etti. Başköy ve Külcü, gösteriyi izlemeye gelen Çorumlulara da ayrıca teşekkür etti.

Merzifon Havalimanı’ndan kalkan uçaklar yaklaşık 20 dakika boyunca gökyüzünde birbirinden zor hareketler gerçekleştirdi. Binlerce kişi Türk Yıldızlarının unutulmaz gösterisini ilgiyle izledi. 7 uçağın yaptığı 20 ayrı akrobasi hareketi izleyicilerin heyecanlı anlar yaşamasına neden oldu. Vatandaşlar Türk Yıldızlarının gösterisini cep telefonları ve kameralarla kaydetti.

Gösteriyi Vali Sabri Başköy, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ahmet Çelik ve on binlerce Çorumlu izledi. Türk Yıldızlarının şehitler anısına gökyüzünde çizdiği kalp ise uzun süre alkışlandı.

Haberin videosu için tıklayınız

26 Ağustos 2013
161 kez görüntülendi