Ölçü ve tartı aletleri kullanan esnaf ve resmi kuruluşları dikkatine…

Çorum Belediyesi, 2011 yılında damga ve muayeneye tabi bulunan ölçü ve tartı aletleri kullanan esnaf ve resmi kuruluşları uyardı. Çorum Belediyesi Basın Bürosu aracılığıyla yapılan açıklamada 2010 yılında damga ve muayeneleri yapılan ölçü ve tartı aletleri hariç diğer aletlerin muayenelerini yaptırmaları gerektiği vurgulandı.

Yapılan açıklamada “2011 yılında tekrar damga ve muayeneye tabi bulunan ölçü ve tartı aletleri için ilgililerin Çorum Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü Ölçü ve Ayar Memurluğu`ndan ( Çarşamba Pazarı içi Çarşı Karakolu yanı No:38 ) temin edecekleri matbu beyannamelere kullandıkları veya bulundurdukları her türlü ölçü ve tartı aletinin cinsi, markası, seri numarası ve çekerini yazdıktan sonra 03 Ocak 2011 ile 28 Şubat 2011 tarihleri arasında Belediye Ölçüler ve Ayar Memurluğu`na getirmeleri mukabilinde muayene günü kağıdı almaları gerekmektedir.

Yukarıdaki hususları yerine getirmeyenleri hakkında 3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu hükümleri gereğinde kanuni takibatın yapılacağı ilan olunur.”; denildi.

07 Ocak 2011
129 kez görüntülendi