BAŞKAN KÜLCÜ, ‘EĞİTİM AİLEDE BAŞLAR’

Aile danışmanı Muhittin Korucu, Çorum Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen programda “Eşler Arası İletişim Becerileri”; konusunda bir seminer verdi.


Devlet Tiyatro Salonu`nda gerçekleşen seminere vatandaşın ilgisinin yoğun olduğu gözlendi. Yaptığı konuşmada her ailenin çocuklarını iyi yetiştirmesi gerektiğinin altını çizen Korucu, “bizleri cennet ve cehenneme götürecek olan emanetlerimize iyi bakmalıyız”; dedi.


Eşlerin hiçbir zaman birbirlerini rencide edici sözler kullanmaması gerektiğini belirten Muhittin Korucu, “bu tür konuşmalar eşler arasındaki durum değerlilik duygusunu zedelemektedir. Eşin başkalarının özellikle anne-babanın yanında övülmesi, memnun olunduğunun söylenmesi evliliğin vazgeçilmezi olmalı. Böyle birini yetiştirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Allah sizlerden razı olsun türü sözler çok yapıcıdır.

Ülkemizde hiçbir araştırma yapılmadan boşanma oranının %50 olduğu gibi yanlış açıklamalar yapılmaktadır. Türkiye`de geçmiş yıllarda göz önüne alındığında, Türkiye İstatistik Kurumu`ndan aldığım bilgilere göre bu oran %20`dir”; diye konuştu.


Seminer sonunda Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Muhittin Korucu`ya çiçek verdi. Çiçek takdiminden sonra bir konuşma yapan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, toplumda en önemli olgunun aile olduğunu ve eğitimin de aileden başlayacağını ifade ederek, velilere yönelik bu tür etkinliklerin devam edeceğini söyledi.


Evlatlarımız bizim için çok önemli diye konuşan Başkan Külcü, “Hz. Ali`nin söylediği gibi çocuklarımızı yaşayacakları günün şartlarına göre hazırlamak zorundayız. Yavrularımızın bizi uluslararası toplumun saygın bir üyesi, milletlerin, devletlerin rekabetinde saygın bir devlet olarak öne çıkaracak şekilde yetiştirilmesi gerekir. Biz bunun gayretini gösteriyoruz. Sizlerde bu çabaya destek oluyorsunuz. Bizlerde bundan dolayı sizlere müteşekkiriz”; dedi.

Kadın Kültür ve Sanat Merkezi ile Aile Eğitim Merkezi`nin de bu konularda çalışmalar yaptığına dikkat çeken Başkan Külcü, “Bu tür etkinlikleri biz Belediye olarak çok önemsiyor ve destekliyoruz. Allah hiç kimsenin yuvasını bozmasın. Huzurla, mutluluk ve sadakatle güzel evlilikleri ömürlerinin sonuna kadar yaşamayı devam ettirsin”; dedi.

Kadın Kültür Merkezi`mizde, Aile Eğitim Merkezi`mizde ve Necip Fazıl Kısakürek Gençlik Merkezi`mizde etkinliklerin devam edeceğini söyleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Önümüzdeki yıl bu günlere geldiğimizde Bahçelievler, Mimar Sinan, Akkent Mahallelerinde ve Ulukavak Mahallesi İkbal Evler Bölgesi`nde olmak üzere 4 tane daha Merkezimiz olacak. Buharaevler Mahallemizde ise muhteşem bir kompleks yapıyoruz. Bu komplekste hanım kardeşlerimiz için havuz, fitnes salonu, gençlerimizin eğitim göreceği sınıflar, buz pateni pisti, bowling salonu, sinema salonu gibi alanlar olacaktır”; diye sözlerini tamamladı.


Program sonunda Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`ye öğrencilere sağladığı imkanlardan dolayı Necip Fazıl Kısakürek Gençlik Merkezi velileri adına Musa Erkan, tek tek, nokta çalışmalarla yapılmış olan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`nün porte resminin yapılı olduğu tabloyu hediye etti.

01 Ocak 2013
164 kez görüntülendi