KALEMİ VE KELAMI İLE ABDURRAHİM KARAKOÇ PANELİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Belediyemiz tarafından Hitit Üniversitesi ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) ile birlikte düzenlenen “Kalemi ve Kelamı ile Abdurrahim Karakoç”; paneli yoğun ilgi gördü.

Türk Edebiyatının en önemli isimleri arasında yer alan şair ve yazar merhum Abdurrahim Karakoç paneli Turgut Özal İş Merkezi Belediye Konferans Salonu`nda gerçekleştirildi. Panelin açılış konuşmasını Belediye Başkan Yardımcısı ve TDED Çorum Şube Başkanı Turhan Candan yaptı. Candan, böylesine anlamlı bir program düzenledikleri için mutlu ve gururlu olduklarını dile getirerek, katılımın yoğun olması nedeniyle bundan sonra yapacakları programları daha geniş salonlarda yapacaklarını belirtti.

Panelde Hitit Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Meral Demiryürek yönetecek. Panelde Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Fatih Andı, “Mektup yazdım Hasan`a/Ha Hasan`a, ha sana”;: Abdurrahim Karakoç`ta Toplumsal Hicvin Boyutları, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Akay Abdurrahim Karakoç`ta Aşk ve İman Hareketi, Balıkesir Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Narlı 1950 Sonrası Türk Edebiyatında Halk Şiirinin Durumu ve Abdurrahim Karakoç, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zeynep Kevser Şerefoğlu Abdurrahim Karakoç`ta Fikrî Muhteva Üzerine Değiniler ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Turgay Anar Abdurrahim Karakoç`un Şiirlerinde Yansımasını Bulan Anadolu İnsanı konu başlıklarında izleyicilere bilgiler verdiler.


08 Ekim 2012
129 kez görüntülendi