ŞOFÖRLERE EKONOMİK VE GÜVENLİ SÜRÜŞ SEMİNERİ

Belediyemiz, şoför personeline yönelik eğitim semineri düzenledi. Mercedes Benz Türk A.Ş Eğitim Uzmanı Ali Kemal Kurnaz tarafından 139 şoföre “Ekonomik ve Güvenli Sürüş Teknikleri”; konulu eğitim verildi.


Eğitim semineri öncesi yaptığı konuşmada daha hızlı, daha ekonomik ve daha kaliteli hizmet sunmak amacıyla Çorum Belediyesi`nde görev yapan 139 şoföre yönelik eğitim verdiklerini söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, gelişen teknoloji karşısında şoförleri bilgilendirdiklerini, bu eğitim semineri sonrası yağ ve yakıt sarfiyatının düşeceğine, kaza ve arızaların da azalacağına inandığını belirtti. İnsan odaklı yatırım yapmanın önemine vurgu yapan Zahir, “Ekonomik ve Güvenli Sürüş semineriyle şoför ve operatörlerimiz araç kullanırken yaşadıkları problemleri bu işe yıllarını vermiş, çok tecrübeli bir isimden dinlediler. Alınan bu eğitimler sonrası yüzde 10 oranında yakıt tasarrufu sağlayacağımızı düşünüyoruz. Araçların ve lastiklerin ömrünün uzaması, araçların ve sürücülerin çalışma performanslarının yükseltilmesine de fayda sağlayacaktır. Bu tür eğitim çalışmalarımız ilerleyen günlerde de devam edecektir.”; dedi.


Mercedes Benz Türk A.Ş Eğitim Uzmanı Ali Kemal Kurnaz şoförlük mesleğinin en güzel şekilde yapılması için, her işte olduğu gibi şoförlük mesleğinin de sevilerek yapılması gerektiğini vurguladı.

Kurnaz, sürücü ve sürüş stresi yönetimi, trafik ve çevre güvenliği, yakıt maliyetinin düşürülmesi, arıza bakım onarım giderlerinin düşürülmesi, yol giderlerinin düşürülmesi, sürücü ve araç performansının arttırılması, aracın ikinci el değerinin korunması gibi konularda bilgiler verdi.


Mercedes Benz Türk A.Ş Eğitim Uzmanı Ali Kemal Kurnaz, “Sürücüler, araçlar arasındaki durma mesafelerini iyi ayarlamalılar. Araç sollama yaparken, solladığımız araca bakılmamalı bulunduğumuz şeritte yol istikametine bakılmalıdır. Uzun yoluculuklarda yağlı ağır yiyecekler yenmemeli, lifli yiyecekler yenmelidir. Uykusuz, alkollü ve stresli bir şekilde direksiyon başına geçmemeliyiz. Yokuş aşağı inerken yakıt tasarrufu sağlayacağımı diye aracı boş vitese almayın. Zira araç daha çok yakıt yakacaktır.”; diye konuştu.

18 Nisan 2012
182 kez görüntülendi