BU ÇALIŞMANIN GELECEĞE DAİR BİR İMZA OLDUĞU İNANCINDAYIM

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Türkiye Gençlik Cemiyeti`ne (TÜGEC) üye gençlerle sabah namazını kıldı ve sonrasında yine gençlerle sabah kahvaltısı yaptı.

Ulucami`de kıldıkları sabah namazından sonra gençlerin Gönülçelen`de Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ile birlikte yaptığı kahvaltıda Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, Belediye Meclis Üyesi Çetin Öztaş ve Özel Kalem Müdürü Murat Erdem de hazır bulundu.


Kahvaltı öncesi bir konuşma yapan TÜGEC Çorum Şubesi Kurucu Başkanı Burak Köse, dindar bir gençlik yetiştirmek ve sonrasında eğitimle dik duran gençleri yetiştirmek adına kurulmuş bir gençlik cemiyeti olduklarını söyledi. 44 ilde teşkilatlanan bir cemiyet olduklarının altını çizen Burak Köse, “İnşallah bir ay içerisinde Çorum`da kurulmuş olacağız. Alanında uzman kişilerle gençlerimizi aydınlatmaya, bilgilendirmeye çalışacağız.”; dedi.


Belediye Meclis Üyesi Çetin Özdaş da yaptığı konuşmada Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`nün gençlere önem verdiğini ve çalışmalarında gençlere destek olduğunu söyledi. Belediye Meclis üyesi olarak kendilerinin de yapılan bu çalışmalara katkıda bulunacaklarının altını çizen Çetin Özdaş, “Siz değerli gençler bizim yaşlarımıza geldiğinizde ülkemiz, Çorum`umuz daha güzel yerlere gelmiş olarak göreceğiz. Hayatımız boyunca güzel günleri görmek için çok kötü günlerden geçtik, çok kötü olaylar yaşadık. Türkiye`miz artık o kötü günleri geride bıraktı. Sayın Belediye Başkanımız Çorum`da çok güzel bir örnek oldu. Sayın Başkanımıza hep dua ediyoruz.”; dedi.

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse ise kendilerinin de gençlik yıllarında Ulucami`de buluşarak bazen güncel konular hakkında, bazen de dini konularda fikir alış verişinde bulunduklarını belirtti. O günlerde gençlere, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü gibi sahip çıkan bir başkan olmadığını da belirten Köse, “Bugün bu değerlere sahip çıkan bir Belediye Başkanımız ve yöneticilerimiz var. Sayın Başbakanımızın son zamanlarda sıkça ifade ettiği bir şey var. Dindar gençlik. Arkadaşlar hepimiz maneviyatımızı öz değerlerimizi milli ve manevi değerlerimizi bunları iyice öğrenerek, bu ülkeyi geleceğe taşıyacağız. Geleceğin teminatı siz gençlerin her zaman destekçisi olacağız.”; dedi.


Belediye Başkanı Muzaffer Külcü de genlerle Ulucami`de kıldıkları sabah namazı sonrası kahvaltıda bir araya geldiği gençlere hitaben yaptığı konuşmada böyle bir gençliğe sahip olmalarının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

“Sohbetlerle toplantılarla bilgilerimizi paylaşırız. Bizler birikimlerimizi sizlere aktarırız.”; diyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Hayat bir değişim, dönüşüm içerisinde devam ediyor. Bizim işimiz de bu değişimi doğru okumak ve ona göre de kendimizi hazırlamaktır. Üstat Mehmet Akif`in ve Necip Fazıl`ın şiirlerine baktığımızda gerçekten orada bir felsefe var. Bir Müslüman genci çok güzel bir şekilde ifade ediyor. Üstat da gençlere hitap ederken şöyle diyor: “Zaman bendedir ve mekan bana emanettir şuurunda bir gençlik”; diye sizlere hitap ediyor. Bunları doğru anlamak ve onları hayatımıza geçirmek lazım.”; dedi.


Kendisinin bu zamana kadar pek çok toplantıya katıldığını ve kendisini en heyecanlandıran toplantının bu olduğunu vurgulayan Başkan Külcü, “Türkiye Gençlik Cemiyeti`ne ve Dil ve Edebiyat Derneği`ne katkı sağlıyorsak sadece bunun içindir. Çorum Belediyesi Gençlik Meclisi de aynı çalışmaları yürütmeye devam ediyor. Bilgiye doğru yoldan ulaşırsanız, doğru yolda kullanırsanız. Buradaki insanlara faydanız olur. Siz yürüyün, döndüğünüzde hemen arkanızda bizi göreceksiniz. Sizi hiç yalnız bırakmayacağız. Yeter ki çaba gösterin, gayret gösterin. Siz, bu fedakarlık ve bu inançla yürüdükten sonra hiçbir işiniz yarım kalmaz.”; dedi.

12 Mart 2012
192 kez görüntülendi