ÜLKEMİZDE KADINLARIMIZ ADINA GÜZEL GELİŞMELER OLUYOR

Toplumsal yaşamın kendileri açısından birçok önemli yoksunluğundan sıyrılan kadınlarımız, her geçen gün daha fazla özgüven kazanıyorlar. Bu özgüven şüphesiz ki, hayatımızın daha fazla düzene girmesi, kültür, ekonomi, siyaset ve sosyal hayat alanlarının daha verimli, daha kuşatıcı, daha düzeyli olmasını sağlıyor.


Kadının toplumsal hayatta etkin olması onun sahip olduğu güzel hasletleri de topluma yaygınlaştırıyor ve zamanla egemen kılıyor. Ülkemizde kadınlarımız adına güzel gelişmelerin olduğu gerçeği yadsınamaz bir gerçektir. Kadınlarımız artık daha fazla eğitim talep eden, daha çok araştıran, toplum hayatında daha donanımlı şekilde duran bir konuma gelmiştir.


Kadınlar hayatın hiçbir alanında; emek verme konusunda erkeklerden hiç de geri kalır durumda değildir. Hatta yaptığı iş ve üstlendiği sorumluluklar açısından kadınlar toplumun aslında en ağır işçileridir. Daha dar alanda yoğun hayat döngüsünü sağlamak, bunun bütün fiziki ve psikolojik yükünü kaldırmak kadını erkekten daha zorlu bir yaşama mahkûm etmektedir.


Bu inançla, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü içtenlikle kutluyor, başta şehit analarımız olmak üzere Çorum`un ve ülkemizin tüm kadınlarını sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.

08 Mart 2012
140 kez görüntülendi