FESTİVAL PROGRAMI BELLİ OLDU

Bu yıl 31`incisi gerçekleştirilecek olan Uluslararası Çorum Hitit Fuar ve Festivali`nin programı netleşti.

5-11 Temmuz 2011 tarihleri arasındaki festivale ünlü sanatçılar, Mustafa Ceceli, Orhan Hakalmaz, Davut Güloğlu, Aşık Gülabi ve Gülay katılacak. Festivale yurtdışından Ural-Altay, Kuzey Osetya, Romanya, Polonya, Karadağ ve İspanya, yurtiçinden Bursa, Gazi Üniversitesi, Mardin ve Kütahya, Çorum`dan ise Çorum Kafkas, Hitit Kültür Derneği ve Hattusas Halk Oyunları ekipleri katılacak.



Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, festival programı hakkında dün bir basın toplantısı düzenledi. 6 Temmuz Çarşamba günü saat 14.20`de Atatürk Anıtı`ndaki törenin ardından fuar açılışı yapılacağını ve devamında da leblebi yarışması düzenleneceğini söyleyen Gül, festival boyunca Ural-Altay Halk Dansları Ekibi, Kuzey Osetya Halk Dansları Grubu ve Romanya, Polonya, Karadağ ve İspanya`dan halk oyunları ekiplerinin Çorum`da gösteri yapacağını, yine yurtiçinden ise Mardin, Kütahya ve Gazi Üniversitesi`nden ekiplerin Çorum`a geleceğini söyledi.

Gül, Çorum`dan ise Hattuşa Halk Oyunları Ekibi, Hitit Kültür Merkezi Semah Ekibi ve Çorum Kafkas Ekibi`nin festival kapsamında gösteri yapacaklarını bildirdi.

Konserlerin artık fuar alanında yapılacağını kaydeden Zeki Gül, yine fuar alanındaki anfi tiyatroda her akşam bir film gösterimi gerçekleştirileceğini dile getirdi.

Festivalde Bisiklet yarışlarınında yapılacağını ifade eden Başkan yardımcısı Gül, “Çorum’un tanıtımına büyük katkı sağlaması hedeflenen Hitit Fuar ve Festivali`nde ünlü sanatçılar Mustafa Ceceli, Orhan Hakalmaz, Davut Güloğlu ve Gülay sahne alacak”; dedi.

31.ULUSLARARASI ÇORUM HİTİT FUAR VE FESTİVALİ

PROGRAM

===================================================================

6 TEMMUZ 2011 – ÇARŞAMBA

===================================================================

10:00

Toplu Sabah Kahvaltısı-İNCİ PARK

  • Tüm Katılımcı Konuklar

14:00

Festival Açılış Yürüyüşü

  • Belediye Önünden Anıta

14:20

Açılış Töreni-ANIT

  • Çelenk Sunulması
  • Saygı Duruşu
  • İstiklal Marşı

15:00

Sanayi Fuarı Açılışı- TSO FUAR MERKEZİ

  • Mehter Gösterisi
  • 2 Yabancı Folklor Gösterisi
  • Leblebi Yarışması ve Ödül Töreni

16:30

1.Ulusal Hattuşa Taş Heykel Sempozyumu Sergi ve Kapanış Töreni- KÜLTÜRPARK

  • Protokol konuşmaları
  • Sergi

18:00

Kortej Geçişi-HÜRRİYET MEYDANI

  • Protokol Konuşmaları
  • Geçiş Töreni

20:30

Konser-FUAR ALANI

  • Mustafa CECELİ

22:50

Havai Fişek Gösterisi-FUAR ALANI

23:00

Fener Alayı FUAR ALANINDAN_ SAAT KULESİ

  • Mehter
  • 250 adet Meşale dağıtımı

===================================================================

7 TEMMUZ 2011 – PERŞEMBE

===================================================================

11:30

Folklor Gösterileri- HÜRRİYET MEYDANI

  • 3 Yabancı Folklor Gösterisi
  • 3 Yerli Folklor Gösterisi

13:30

Mehter Gösterisi-HÜRRİYET MEYDANI

14:00

Konuk Ressamlar Söyleşi-VELİPAŞA KONAĞI

16:00

Sanatçılar Sokağı Açılışı ve Resim Sergisi-SANATÇILAR SOKAĞI

  • Konuk Ressamlar Tarafından Yapılan Resimler Sergilenecek.

17:00

Mahalle Gösterisi ve Konseri-ETİ LİSESİ BAHÇESİ

  • 2 Yabancı Folklor Gösterisi
  • 2 Yerli Folklor Gösterisi
  • Mahalli Sanatçılar (1 Bayan, 1 Erkek)

18:00

Stand-Up Gösterisi-FUAR ALANI ANFİ TİYATRO

  • Atalay DEMİRCİ

20:30

Konser-FUAR ALANI

  • Orhan HAKALMAZ

22:15

Havai Fişek Gösterisi-FUAR ALANI

22:30

Açık Hava Sinema Gösterimi-FUAR ALANI ANFİ TİYATRO

  • Eyvah Eyvah 2
  • 500 adet Gazoz
  • 500 adet Popcorn

===================================================================

8 TEMMUZ 2011 – CUMA

===================================================================

09:00

Türkiye Bisiklet Federasyonu KAP Yol Bisiklet Yarışları

  • Tüm Kategoriler (Yıldız Erkek, Genç Bayan, Genç Erkek, Büyük Erkek, Büyük Bayan, Master Erkek)

10:00

Çocuk Tiyatrosu-DTS

  • Fareli Köyün Kavalcısı-İBB Şehir Tiyatroları
  • 500 adet Balon-Çıkışta
  • 500 adet Pamuk Şeker-Çıkışta

14:00

Mehter ve Folklor Gösterileri-HÜRRİYET MEYDANI

  • Mehter Gösterisi
  • 3 Yabancı Folklor Gösterisi
  • 3 Yerli Folklor Gösterisi

15:00

Çocuk Tiyatrosu-DTS

  • Fareli Köyün Kavalcısı -İBB Şehir Tiyatroları
  • 500 adet Balon-Çıkışta
  • 500 adet Topitop Şeker Şeker-Çıkışta

17:00

Aşıklar Şöleni-MAHSUNİ ŞERİF PARKI

  • Semah Gösterisi
  • 1 Yabancı Folklor Gösterisi
  • 1 Yerli Folklor Gösterisi
  • 3 Mahalli Aşık
  • Aşık Gülabi

19:00

Akrobasi Gösterisi-KAPALI SPOR SALONU

  • China Beijing Acrobatic Team

20:30

Konser-FUAR ALANI

  • Davut GÜLOĞLU

22:15

Havai Fişek Gösterisi-FUAR ALANI

22:30

Açık Hava Sinema Gösterimi-FUAR ALANI ANFİ TİYATRO

  • Kurtlar Vadisi Filistin
  • 500 adet Gazoz
  • 500 adet Popcorn

===================================================================

9 TEMMUZ 2011 – CUMARTESİ

09:00

Türkiye Bisiklet Federasyonu KAP Yol Bisiklet Yarışları

  • Tüm Kategoriler (Yıldız Erkek, Genç Bayan, Genç Erkek, Büyük Erkek, Büyük Bayan, Master Erkek)

14:00

Şiir Dinletisi-DTS

  • Ahmet Yenilmez

16:00

Mahalle Gösterisi ve Konseri-RÜSTEM EREN PARKI

  • 2 Yabancı Folklor Gösterisi
  • 2 Yerli Folklor Gösterisi
  • Mahalli Sanatçılar (1 Bayan, 1 Erkek)

18:00

“Haymatlos – Dünya Bizim Vatanımız”; Kemal Yalçın Kitap Tanıtım ve Hitit Defilesi-MÜZE BAHÇESİ

  • Protokol konuşmaları
  • Kemal Yalçın konuşması
  • Cornelius Bishoff konuşması
  • Ethel Rozi (Cornelius Bishoff kızı Türk vatandaşı) konuşması
  • Cornelius Bishoff` a Fahri Hemşerilik Beratı takdimi.
  • Folklor Gösterileri (1 Yabancı -1 Yerli Ekip)
  • Defile Sunumu (Kız Meslek Lisesi)
  • Kemal Yalçın kitap imzalama

20:30

Konser-FUAR ALANI

  • Gülay

22:15

Havai Fişek Gösterisi-FUAR ALANI

22:30

Açık Hava Sinema Gösterimi-FUAR ALANI ANFİ TİYATRO

  • New York`ta Beş Minare
  • 500 adet Gazoz
  • 500 adet Popcorn

===================================================================

10 TEMMUZ 2011 – PAZAR

===================================================================

09:00

Türkiye Bisiklet Federasyonu KAP Kriteryum Bisiklet Yarışları-GAZİ CADDESİ

  • Tüm Kategoriler (Yıldız Erkek, Genç Bayan, Genç Erkek, Büyük Erkek, Büyük Bayan, Master Erkek)

10:00

Tarih ve Doğa Gezisi-(Konuk Katılımcılar)

  • Çorum Müzesi
  • Alacahöyük
  • Boğazkale

14:00

Opera ve Bale Sahne Gösterisi-DTS

  • Harem (Ankara Devlet Opera ve Balesi)

15:30

Türkiye Bisiklet Federasyonu KAP Yol Bisiklet Yarışları-BELEDİYE ÖNÜ

  • Ödül Töreni

17:00

Mahalle Gösterisi ve Konseri-MEHMETÇİK PARKI

  • 2 Yabancı Folklor Gösterisi
  • 2 Yerli Folklor Gösterisi
  • Mahalli Sanatçılar (1 Bayan, 1 Erkek)

===================================================================

11 TEMMUZ 2011 – PAZARTESİ

10:00

Konuk Ekiplerin Yolcu Edilmesi

03 Haziran 2011
779 kez görüntülendi