Belediyemizden aile içi iletişim konferansı…

Belediyemiz, “Aile İçi Etkili iletişim ve Çocuklara İyi Alışkanlıklar Kazandırma”; konulu konferans düzenleyecek.

Kişisel Gelişim Uzamanı Oğuz Saygın tarafından 02 Mart 2011 Çarşamba günü verilecek konferansın ilki saat 13.30`da Devlet Tiyatro Salonunda lise öğrencilerine yönelik ikincisi yine aynı gün saat 19.00`da Turgut Özal Konferans salonunda tüm aile bireylerine açık olarak gerçekleşecek.

Belediye Başkan Vekili Zeki Gül, toplumun temelini ailenin oluşturduğunu dolayısıyla bu çekirdek yapının iyi korunması gerektiğini belirterek aile içinde iletişim kurmanın öncelikli noktasının anne, baba ve çocuklar arasında gerçekleştirilen diyalogların olduğunu söyledi.


Bu diyalogun oluşmasındaki en önemli etkenin ise aile içindeki mutluluk olduğuna işaret eden Zeki Gül, ” Anne ile baba, aile içi diyalogun ve iletişimin temelini oluşturur. Çocukları zararlı alışkanlıklardan koruma ve kollamak iyi alışkanlıklar kazandırma konusunda anne ve babaya önemli görevler düşmektedir”; dedi.

Başkan Vekili Gül, bunların olabilmesi için önce aile içi iletişimin iyi olması gerektiğini bunda da en büyük görevin ebeveynlere düştüğünü hatırlatarak, dünyada sevgiye en fazla ihtiyaç duyan varlıkların çocuklar olduğunu açıkladı.

Bir çocuğun yetişip hayata atılması için anne-babalara büyük sorumluluk düştüğünü anlatan Zeki Gül, ” Belediye olarak konuyu uzmanından dinlemek amacıyla kişisel iletişim uzmanı Oğuz Saygın`ı Çorum`a davet ettik. Anne, baba ve çocuklar için faydalı bir konferans olacağını düşünüyoruz”; diye konuştu.

26 Şubat 2011
130 kez görüntülendi