Belediyemiz Kandil’de Lokum Dağıttı…

Belediyemiz, Peygamber efendimiz Hz.Muhammet (S.A.S) ın doğumunun müjdecisi olan Mevlit kandili nedeniyle lokum dağıttı.

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personelleri dün öğle, ilkindi ve akşam namazlarından sonra Çorum`un tüm camilerinde cami cemaatine toplam 20 bin paket kandil lokumu dağıttı. Yine yatsı namazından sonra Ulu cami ve Hıdırlık camilerinde kandil lokumu dağıtımına devam edildi.


Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Mevlit Kandilinin önemine değinerek Müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed`in (S.A.S) doğumu ve peygamberliği ile birlikte asırlardan beri devam eden cehaletin yerini ilim, karanlığın yerini aydınlık, haksızlığın yerini adalet, kin ve nefretin yerini ise sevgi ve hoşgörünün aldığını söyledi.

Böyle önemli günlerde bugünü hatırlatma ve hatırlama adına Çorum belediyesinin her zaman olduğu gibi yine kendine düşeni yaptığını belirten Zeki Gül ” Bu duygu ve düşüncelerle; bütün hemşehrilerimin ve tüm Müslümanların dün idrak edilen Mevlit kandillerini tebrik eder, bu mübarek gecenin kalplerimizi ve gönüllerimizi aydınlatmasını, bütün insanlığın hidayetine vesile olmasını Cenab-ı Hak`tan niyaz ederim”; dedi.

15 Şubat 2011
208 kez görüntülendi