İkbal’de ilk pazar kuruldu…

Belediyemiz tarafından daha önce alt yapısı hazırlanarak hazır hale getirilen İkbal Pazar yerinde ilk Pazar kuruldu.

Toplam üç dönümlük alana kurulan Çorum`un yeni Pazar yeri ilk haftasında çevrede yaşayan vatandaşların akınına uğradı. Toplam 102 esnafın tezgah açacağı Pazar yeri her hafta Cuma günleri hizmet verecek.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Ulukavak mahallesi İkbal bölgesinde her geçen gün yapılaşmanın dolaysısıyla nüfusun arttığına dikkat çekerek burada haliyle Pazar yerine ihtiyaç duyulduğunu bu nedenle İkbal bölgesi için ayrı bir Pazar oluşturduklarını söyledi.

İki yıl önce yapılan seçimlerde neyin sözünü verdiyse bugün bunları birer birer neticelendirdiklerini belirten Muzaffer Külcü, ” Kentimizin yeni pazar yeri Çorum`a özelliklede İkbal kent bölgesinde ikamet eden hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun”; dedi.


Vatandaşlar Külcü`ye teşekkür etti…

Belediyemizin, İkbal kentte kurduğu Pazar yeri ilk haftasında bölgede oturan vatandaşların ilgisini çekti.

İkbal pazarına alışveriş yapmaya gelen vatandaşlar ayaklarına kadar gelen bu hizmetten oldukça memnun olduklarını belirttiler. Pazar yerine alışveriş yapmak için gelen bazı vatandaşlar konuyla ilgili düşüncelerini şu şekilde dile getirdiler, “Bundan önce bize en yakın Pazar yeri çevre yolunun alt kısmına kurulan pazartesi pazarıydı. Oraya gelip gitmek oldukça zor oluyordu. Pazar ihtiyacımızı zorluklar içerisinde gideriyorduk. İkbal pazarının kurulmasıyla birlikte bu sıkıntıdan kurtulduk. Ayağımıza kadar getirilen bu hizmetten dolayı Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü`ye teşekkür ederiz”; dediler.

14 Şubat 2011
418 kez görüntülendi