Belediyemiz EMİTT Fuarına Katılacak…

Belediyemiz, EMİTT 2011 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizmi ve Seyahat Fuar`ında Çorum`u temsil edecek.10-13 Şubat 2011 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkez`inde yapılacak EMİTT Fuarında Belediyemizin açacağı stant fuar alanının altıncı salonunda 200 metre kare alana kurulacak.

Bu yıl on beşincisi gerçekleştirilecek Emitt Fuarının açılışı 10 Şubat 2011 Perşembe günü saat 11.00`da yapılacak. 65 bin metre kare alana kurulacak fuara toplam 60 ülkenin katılımı bekleniyor.Belediye Başkanı Muzaffer Külcü,, EMİTT 2011 Fuarı’nda açılacak 200 Metre karelik Çorum Standı ile yurt içinden ve yurt dışından katılacak olan turizm profesyonellerine ve ziyaretçilerine Çorum`u en iyi şekilde tanıtacaklarını bildirdi.

Fuar kapsamında, Çorum’un tanıtılması amacıyla açılacak stant için tüm hazırlıkların tamamlandığını belirten Muzaffer Külcü, “10-13 Şubat 2011 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkez`inde yapılacak olan Doğu Akdeniz Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı EMİTT’in, dünyanın en önemli 10 turizm etkinliğinden biri ve ülkemizin en büyük turizm fuarıdır”; dedi.


Külcü, bu önemli turizm etkinliğine katılacak olan Çorum Belediyesinin, EMİTT Fuarı aracılığıyla Çorum`un ismini uluslararası arenada daha da bilinir kılmayı hedeflediğini ifade ederek Çorum`un tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtılması için bunun büyük bir fırsat olduğunu ayrıca yatırımcıları Çorum`a teşvik konusunda katkılarının olacağına inandığını söyledi.


Yıllardır dünyanın bir çok ülkesinde çeşitli fuarlar düzenlendiğini anlatan Başkan Muzaffer Külcü, “Ayrı topraklarda yaşayan insanlar böylece aynı mekanda birbirlerine kendi kültürlerini, kendi yaşamlarını anlatma fırsatı bulmaktadırlar. Bu hem dünyadaki insanlar arasındaki dostluğu pekiştirirken, hem de tanışılan yeni kültürlere ve yaşamlara duyulan merakı körükleyerek insanları yeni yerler görmeye teşvik etmektedir. Milyarlarca liranın yapamadığını bir halk ezgisi, bir motif, fuarda tutulan bir dost eli, içten bir gülümseme yapar. İşte EMITT Fuarının önemi de burada ortaya çıkmaktadır. Kültürel alışveriş, tarihi ve coğrafi tanıtım ve sosyal yaşama sağladığı önemli katkılar açısından kültür ve sanat etkinlikleri yapanlara Belediye olarak hem gerekli desteği veriyor, hem de her geçen gün artan etkinliklere imzalar atıyoruz”; diye konuştu.

Muzaffer Külcü 10 Şubat’ta yapılacak açılış töreni ile ziyaretçilerini kabul etmeye başlayacak olan EMİTT 2011 Turizm Fuarı’nın, dünyanın dört bir yanından turizmcileri bir araya getireceğine işaret ederek fuarın bu yıl ki konuk ülkesinin ise Yemen olduğunu sözlerine ekledi.

04 Şubat 2011
152 kez görüntülendi