“Protokol ve Nezaket Kuralları” semineri büyük ilgi gördü…

Belediyemiz tarafından düzenlenen “Protokol ve Nezaket Kuralları”; konulu seminere kamu çalışanları yoğun ilgi gösterdi.

Halkla İlişkiler ve Protokol Uzmanı Yasemin Tecimer tarafından verilen seminerde görgü, nezaket ve zarafet, protokol kuralları, makamda davranışları, yemek ve sofra düzeni ile günlük hayat ve iş hayatında giyim kuşam konuları üzerinde duruldu.

Protokol kurallarının evrensel, görgü kurallarının ise kültürel olduğunu söyleyen Yasemin Tecimer, “Sosyal davranışlarda görgü, nezaket ve zarafet kuralları geçerlidir. Bu kurallar tanışma, makamda, yolda, asansörde, sofrada, masada ve daha sayamadığımız pek çok yerde uygulanır.”; dedi.

Tecimer, kurumsal alanda protokol, sosyal alanda görgü kurallarının, özel alanlarda ise çeşitli kuralların uygulanabileceğini dile getirerek “Tüm bu kurallar insan ilişkilerini düzenleyen inceliklerdir. O nedenle gerek kurumsal gerekse bireysel anlamda bu kuralları titizlikle uygulamak gerekir.”; diye konuştu.

Anitta Otel`de gerçekleştirilen seminere Belediye Başkan Yardımcıları Zeki Gül, Nurettin Karakaya, Türkiye Belediyeler Birliği İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü hemşehrimiz İbrahim Azak, ilçe belediye başkanları ile çok sayıda kamu çalışanı da katıldı.

27 Aralık 2010
143 kez görüntülendi