Bahabey’in asfaltı bu ay bitecek…

Bahabey Caddesi’nde devam eden asfalt çalışmalarının mesai mefhumu gözetmeksizin bitirileceğini vurgulayan Başkan Muzaffer Külcü, 1800 metrelik tek şeride 2 bin tonun üzerinde asfalt döküldüğünü, ikinci şeritle birlikte bu rakamın 4 bin tonu aşacağını açıkladı.


Bahabey Caddesi’ndeki çalışmanın altyapı düzenlemeleriyle birlikte devam ettiğini aktaran Başkan Külcü, “Asfalt dökümü evvelinde bozuk olan kısımlar yama tabir ettiğimiz çalışmayla tekrar tamamlanıyor. Bu çalışmayı yapmamızın nedeni, bozuk kısımların altyapı takviyesi ile desteklenmesi ve ana asfaltın bunun üzerine tamamen dökülmesi içindir. Sağlam altyapı ile daha uzun ömürlü ve daha konforlu yollar yapıyoruz.” dedi


Tek şeridin bitirilmesinin ardından ekiplerin İskilip yolu üzerinde asfalt çalışmasına devam edeceğini duyuran Külcü, ekiplerin İskilip Caddesi’nden sonra Bahabey’in ikinci şeridine devam edeceklerini söyledi. Hava şartlarının müsade etmesini umduklarını dile getiren Külcü, havaların izin vermemesi durumunda ikinci şeridin yeni sezonda tamamlanacağını bildirdi.


03 Aralık 2010
314 kez görüntülendi