Ölçü ve tartı aletleri kullananlara uyarı…

Belediyemiz, 2011 yılında damga ve muayeneye tabi bulunan ölçü ve tartı aletleri kullanan esnaf ve resmi kuruluşları uyardı. Basın Bürosu aracılığıyla yapılan açıklamada 2010 yılında damga ve muayeneleri yapılan ölçü ve tartı aletleri hariç diğer aletlerin muayenelerini yaptırmaları gerektiği vurgulandı.

Yapılan açıklamada “2011 yılında tekrar damga ve muayeneye tabi bulunan ölçü ve tartı aletleri için ilgililerin Çorum Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü Ölçü ve Ayar Memurluğu`ndan ( Çarşamba Pazarı içi Çarşı Karakolu yanı No:38 ) temin edecekleri matbu beyannamelere kullandıkları veya bulundurdukları her türlü ölçü ve tartı aletinin cinsi, markası, seri numarası ve çekerini yazdıktan sonra 03 Ocak 2011 ile 28 Şubat 2011 tarihleri arasında Belediye Ölçüler ve Ayar Memurluğu`na getirmeleri mukabilinde muayene günü kağıdı almaları gerekmektedir.”; denildi.


Açıklamada yer alan hususları yerine getirmeyenler hakkında 3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu hükümleri gereğinde kanuni takibatın yapılacağı belirtilirken, vatandaşların mağdur olmamaları için açıklamada yer alan hususları yerine getirmeleri istendi.

07 Ocak 2011
206 kez görüntülendi