Esnafın yolu açıldı…

Küçük Sanayi Sitesi esnafına 3 ay süre veren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, sanayinin terminal karşısındaki giriş yolunu da geçici olarak açtı.


Başkan Muzaffer Külcü, Belediye Meclis Üyeleri ve Basın Mensupları ile yeni yapılan yol üzerinde kahvaltıda buluştu. Yapılan kahvaltının ardından yol yapım çalışmalarını inceleyen Başkan Külcü ve heyet daha sonra Aşağı Sanayi Sitesinin Yeni Sanayi Caddesi`ne olan bağlantısının açılışını yaptılar.


Esnafın taşınması ile ilgili olarak bir açıklama yapan Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Yalçın Kılıç, Esnaf Birliği olarak Çorum`un önünü kapatacak hiçbir konunun yanın da olamayacağını belirterek, verilen sürede esnafın belirlenen bir yere taşınması sağlanacağını söyledi.

Yalçın Kılıç, “Başkan Külcü bize üç ay süre verdi ve yeni yerlerimizi bulmamızı istedi. Yer bulma konusunda da bize yardım edecek. Verdiği destekten dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz”; dedi.

Çorum`un geleceğinin planlandığını ifade eden Başkan Külcü, “Bizim yerel seçimlerde 250 bin hemşehrimize verdiğimiz bir söz vardı. Şehrin geleceği için sanayinin buradan kalkması gerektiğini ifade ettik ve kaldıracağımızı söyledik. Biz verdiğimiz tüm sözlerimizin arkasındayız. Hiçbir esnaf arkadaşımızın rızkının gitmesini istemiyoruz. Ancak bizim bu konuda gösterdiğimiz özveriyi onlardan da bekliyoruz. Esnafla yaptığımız görüşmelerde 3 ay süre verdik. Şimdi ise yolu kayıtsız şartız açıyoruz ve süre bitene kadar da hiçbir şey yapmayacağız. Yer bulmaları konusunda belediye olarak üzerimize düşen bir görev olursa destek veririz. Eğer 90 gün sonunda hala hiçbir şey yapılmamışsa biz gerekeni yapacağız. Birileri `Belediye Başkanları Arif Ersoy ve Turan Atlamaz döneminde de bu tür girişimler yaptılar ancak durdular` şeklinde düşünerek bizim de vazgeçeceğimizi zannederlerse yanılırlar. “; dedi.


Oto Tamircileri Odası ve KSS 19 Nolu Kooperatif Başkanı Abullah Çetin ise üye kayıtlarının dolduğunu ve yeni üye almadıklarını ifade ederek, “Bundan sonra plan ve proje çalışmalarımız başlayacak. Bu konuda Başkan Muzaffer Külcü de bize destek verecek. Yeni dükkanların ihalesini yılbaşına kadar yapmayı planlıyoruz. Dükkanları ise bir yıl içinde bitireceğiz”; şeklinde kaydetti.


12 Kasım 2010
150 kez görüntülendi