Belediyemiz asfaltta rekora koşuyor…

Çorum`un asfalt ihtiyacının karşılanması için ortaya koyulan “Her yıl 100 bin ton asfalt”; hedefine adım adım yaklaşılıyor.


Çorum Belediyesi olarak 2010 yılı hedeflerine ulaştıklarını hatta bazı alanlarda bu hedeflerin aşıldığını ifade eden Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Her yıl 100 bin ton asfalt dökme hedefimiz var. Bu hava şartlarından dolayı sezona bir ay geç başladık. Ancak buna rağmen şimdiye kadar 75 bin ton asfalt attık. Yılsonuna kadar 10-15 ton daha asfalt atmayı hedefliyoruz. 30 km satih kaplama hedefimiz vardı. Şimdiye kadar ise 35 km satih kaplama yaptık”; dedi.


Başkan Külcü Çorum Belediyesi`nin döktüğü asfalt miktarının kişi başına düşen kg miktarı olarak hesaplandığında Ankara Büyükşehir Belediyesi ile aynı miktarda olduğunu ifade etti.

Cengiz Topel Caddesi ile ilgili açıklamalarda da bulunan Başkan Külcü, “Bölgede mülk sahipleri ile görüşmeler devam ediyor. Burada sadece yol genişletme çalışması yapmayacağız. 30 dönümlük bir araziyi kent için özel bir konut alanı olarak planlayacağız”; diye konuştu.
12 Kasım 2010
135 kez görüntülendi