Akil’den Belediye’ye ziyaret…

Dışişleri bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Türkiye`nin yeni Roma Büyükelçisi hemşehrimiz Hakkı Akil, Dışişleri Bakanlığı tarafından yürütülen “Kamu Diplomasisi”; programı kapsamında Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`yü ziyaret etti.


Düzenledikleri ziyaretlerle Anadolu`yu daha yakından tanımayı amaçladıklarını ifade eden Akil, Anadolu`yu tanımadan dünyada Türkiye`nin tanımının yapılmasının mümkün olmadığını söyledi.


Dünyanın her yerinde bir Türk ile karşılaşmanın mümkün olduğunu ifade eden Akil; ” 1980`den sonra ülkemizin girişimci ruhu dışarıya çıktı. Dünyanın neresine giderseniz gidin ya bir dönerci ustasıyla, ya da bir Türk okuluyla karşılaşmanız kaçınılmaz. Siyasetçilerden işadamına, sanatçısına kadar dünyanın başka yerlerinde koşuşturuyoruz”; dedi.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek kent hakkında bilgiler veren belediye Başkanı Muzaffer Külcü, bu gezilerin bakanlığın tanıtılması açısından önem taşıdığını açıkladı. Külcü, üç kurumun Türkiye`de halk tarafından pek bilinmediğini belirterek, ” Askeriye, Hariciye Ve maliye başka dünyalara ait kurumlar gibiydi. Bu kurumların halka tanıtılması çık önemli”; dedi.Başkan Külcü, ziyaret sonunda Akil`e bakır işlemeli ibrik ile kentin tanıtıldığı kitaplardan hediye ederken, Büyükelçi Akil ise kendisine Dışişleri Bakanlığı`nın hediyesini sundu.


27 Ekim 2010
124 kez görüntülendi