Belediyespor taraftar desteği bekliyor…

Bu sezon BAL Liginde mücadele eden Çorum Belediyespor, Samsun Tekkeköy Belediyespor`la oynayacağı maçta Çorumlu futbol severleri yanında görmek istiyor.

Belediyespor Kulübü Başkanı Zeki Gül, yarın Dr.Turhan Kılıçcıoğlu stadında Tekkeköy Belediyespor maçıyla ilk kez Çorumluların karşısına çıkacaklarını belirterek bu maçta taraftar desteğini de arkalarına alıp kendi sahalarında oynayacakları ilk maçta sahadan galibiyetle ayrılmak istediklerini söyledi.


Geçen hafta oynadıkları Erbaaspor maçında büyük şansızlık yaşadıklarını sonuçta da sahadan mağlubiyetle ayrılmak zorunda kaldıklarını anlatan Zeki Gül, ” Maalesef futbolda böyle şeyler olabiliyor. Erbaaspor maçında atamayana atarlar kuralı işledi. Bu maçı iş kazası olarak görüyoruz”;dedi.

Başkan Zeki Gül, Erbaaspor maçının artık geride kaldığını tamamen yarın oynayacakları maça odaklandıklarının altını çizerek, yarın Dr.Turhan Kılıçcıoğlu stadında oynayacakları maçta tüm Çorumlu futbol severlerin desteklerini beklediklerini açıkladı.

Futbol kulüplerinin sahadaki en büyük destekçilerinin taraftar olduğunu bu nedenle de futbol literatürlerinde taraftarların on ikinci adam olarak yer aldığını kaydeden Zeki Gül; ” Bizim 3.lig için mücadele etmemiz ve bu hedefe yakın olmamız Çorum futbolu için iyi bir fırsat. 3.lig`e çıktığımız takdirde ilimizdeki futbol kalitesi daha ileriye taşınacaktır. Alt yapıdan yetişecek gençlerimiz başka illere gitmek yerine kendi memleketlerinin takımlarında oynama fırsatı bulacaklar. Bu nedenle ayağımıza kadar gelen bu fırsatı tüm hemşehrilerimizle el ele verip yakalamamız daha kolay olacağını düşünüyoruz.

Erbaaspor maçında taraftar desteğinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Erbaasporlu taraftarlar doksan dakika hiç durmadan takımlarına destek vererek galibiyette büyük pay sahibi oldular. Biz de taraftarlarımızın olumlu, takımı motive edecek destekleri ile Tekkeköy maçından sahadan galibiyetle ayrılıp yolumuza emin adımlarla devam etmek istiyoruz”; diye konuştu.

Çorum Belediyespor Kulübü Başkanı Zeki Gül, yarın Dr.Turhan Kılıçcıoğlu stadında oynayacakları Samsun Tekkeköy Belediyespor maçını taraftarların hiçbir ücret vermeden izleyebileceklerini de sözlerine ekledi.

22 Ekim 2010
150 kez görüntülendi