Belediyenin ilk maçı Erbaaspor’la…

Lig fikstürü Cuma günü TFF Yönetim kurulu üyesi Mehmet Baykan ile lige katılacak 143 takımın temsilcilerinin katılımıyla Ankara Crowne Plaza Otel`de yapıldı. Belediyespor`u temsilen Kulüp Başkanı Zeki Gül katıldı.

Fikstür çekilişi sonunda Çorum Belediyespor ilk haftayı BAY geçti. 9 Ekim 2010 tarihinde başlayacak lig de Belediyespor ilk maçını Tokat temsilcisi Erbasporla deplasmanda yapacak. Mavi beyazlılar geçen hafta Erbaasporla Erbaa`da yaptığı hazırlık maçını 4-1 kazanmıştı.


11 takımın yer aldığı BAL ligi 4. Grupta mücadele edecek olan Çorum Belediyespor üçüncü hafta kendi sahasında Samsun Tekkeköy Belediyespor`u kendi sahasında ağırlayacak. Dördüncü hafta Çarşamba Belediyespor deplasmanına gidecek.

Beşinci hafta sahasında Yozgat Sorgun Belediyespor ile mücadele edecek olan Çorum Belediyespor altıncı hafta Sivas İl Özel İdaresi deplasmanına gidecek. Yedinci hafta Çankırı İl Özel İdare ile kendi sahasında oynayacak olan Mavi beyazlılar sekizinci hafta Amasya Üniversitesi deplasmanı çıkacak. Belediyespor dokuzuncu hafta bir diğer Samsun temsilcisi 1930 Bafraspor`u sahasında konuk edecek olup İlk Adım Belediyespor`la deplasmanda oynarken ilk yarının son maçında Sinop Boyabatspor`u kendi sahasında ağırlayacak.


Gül: Hedefimiz profesyonel lig…


Ankara`da yapılan Bölgesel Amatör Lig Fikstür çekilişine katılan Çorum Belediyespor Kulübü Başkanı Zeki Gül, hedeflerinin 3.lig olduğunu yeniledi.Zeki Gül, ilk gün ne söyledilerse sözlerinin arkasında olduklarını belirterek Çorum`a Çorumspor`dan sonra ikinci bir profesyonel takımı kazandırmak amacıyla BAL liginde mücadele edeceklerini söyledi.

Bu sezon güçlü bir kadro kurduklarını bu kadronun ve teknik heyetin Belediyespor`u hedefe ulaştıracak güçte ve kalitede kendilerini ispat etmiş sporculardan oluştuğunu kaydeden Gül; ” Özellikle Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü, şehrimize ikinci bir profesyonel takım kazandırma konusunda çok arzulu. Zaten kendileri de bizleri maddi ve manevi olarak sürekli desteklemektedir”; dedi.

Çorum`daki ikinci bir profesyonel takımın ilimiz futboluna çok şey kazandıracağına inandığını bildiren Başkan Zeki Gül, bu durumun Çorum futbolunu hareketlendirip yeni bir ivme kazandıracağını ifade etti.

Zeki Gül, ilimizde olacak ikinci bir profesyonel takımın sadece futbol camiasını değil ekonomik anlamda da Çorum`a olumlu katkılarının olacağını anlatarak ” Çorumlu hemşehrilerimizden maçlarımızda bizleri yalnız bırakmamalarını bekliyoruz. Bize vereceğiniz destek maddi ve manevi olarak Çorum`a dönecektir. On ikinci adam olarak kendilerini her zaman yanımızda bekliyoruz. Bu desteği vereceklerine de yürekten inanıyoruz. Ayrıca Belediyespor`un 3.lig`de olması Çorumspor içinde çok iyi olacak. Çorumsporumuz bu vesile ile iyi bir alt yapıya kavuşmuş olacak”; diye konuştu.

28 Eylül 2010
157 kez görüntülendi