Külcü, çalışmaları yerinde inceledi…

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, belediye çalışmalarını incelemek üzere bir inceleme gezisi düzenledi. Başkan Külcü`ye inceleme gezisinde Belediye Başkan Yardımcıları Alper Zahir, Turhan Candan, Zeki Gül ile bazı belediye meclis üyeleri eşlik etti.


Başkan Külcü`nün inceleme gezisi Milönü Caddesi ve Milönü Sokaklarda gerçekleştirilen asfalt çalışmalarında başladı.

Külcü, burada incelemelerini tamamladıktan sonra meyve-sebze hali civarında devam eden Yeni Sanayi Caddesi yol genişletme çalışmaları ve İbrahim Çayır mevkiinde devam eden su, kanalizasyon, yağmursuyu şebekesi ve asfalt kaplama çalışmalarının inceledi.


Gittiği her yerde vatandaşların sıcak ilgisiyle karşılaşan Başkan Külcü, onlarla sohbet edip dertlerini dinledi.50 yıl içme suyu sorunu olmayacak…


Kanalizasyon, yağmursuyu ve içme suyu çalışmaları hakkında da basın mensuplarına bilgiler veren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, göreve geldiklerinde kentte toplam 22 bin metre yağmursuyu şebekesi olduğunu belirterek “Geçtiğimiz sene 15 bin metre yağmursuyu şebekesi yaptık. Bu sene de 25 bin metre yağmursuyu şebekesi döşemeyi hedefliyoruz”; dedi.

Saat Kulesi`nden Gıda Toptancıları Sitesi civarında bulunan Mustafa Yıldırım Spor Kompleksi`nin olduğu yere kadar toplam 6 bin 163 metre uzunluğunda yeni bir yağmursuyu şebekesini nihalesini yaptıklarını belirten Başkan Külcü, 1.2 milyon TL`ye mal olacak olan şebekenin sezon sonuna kadar tamamlanacağını kaydetti.DSİ bizim adımıza Koçhisar Barajı’ndan, 55 kilometreden içme suyu getirecek. Bu sayede içme suyu problemimiz olmayacak. Şu anda Çomar, Hatap ve Yeni Hayat Barajlarımızda toplam 25 milyon metreküp su rezervimiz bulunmaktadır.

Çomar Barajı ve Hatap Barajı’ndan şu anda su almıyoruz. İçme suyumuzu genellikle Yeni Hayat Barajı’ndan ve bazı kuyulardan alıyoruz. İçme suyu ile ilgili koku şikayeti vardı, bu sorunu Yeni Hayat Barajı’nda üst kottan su alarak hallettik.


Şimdi aynı çalışmayı Çomar Barajı’nda da yapacağız. Bu çalışma bize toplam 500 bin liraya mal olacaktı. Biz bunu özel şirket aracılığıyla değil de kendi mühendislerimizle, teknik ekibimizle yapalım dedik ve bize toplam 40 bin liraya mal oldu. Bununla ilgili 5-6 ilden belediye başkanı arkadaşımız bizimle görüşerek teknik destek istediler. Bu da bizim teknik personelimizin başarısıdır.”24 Eylül 2010
167 kez görüntülendi