Külcü, Musa Gedik’i ödüllendirecek…

Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Karakaya, 2010 Yılında Singapur`da yapılan Gençlik Olimpiyatlarında 69 Kg`da ikinci olup ülkemize gümüş madalya kazandıran Çorum Belediyespor Kulübü Güreşçisi Musa Gedik`e Belediye tarafından 3 Ekim 2010 Pazar günü düzenlenecek Yağlı Güreşlerde ödül verileceğini açıkladı.


Çorum Belediyesinin milli güreşçi Musa Gedik`e ödül olarak 3 Cumhuriyet altını vereceğini belirten Nurettin Karakaya, ayrıca Gedik`e yine bu başarısından dolayı 3 bin TL ödülün de verileceğini ifade etti.

Karakaya, Musa Gedik`in grubunda Cezayirli rakibi Abdülkerim Ouakalı`yı 3-1, Suriye`li rakibi Ahmet Darwish`i 3-1, İran`lı rakibi Yuusef Ghaderian`ı ise 4-0 yenerek gruptan birinci olarak çıkıp finale yükseldiğini hatırlatarak, “Ancak milli güreşçimiz finalde Kazakistanlı Kandybayev Zhanibek şanssız bir şekilde teknik üstünlükle yenilmişti. Çorum Belediyespor`un kurduğu güreş takımının ilk transferi olan Musa Gedik şu anda 2012 yılında Londra`da yapılacak güreşlere hazırlanmaktadır. Türkiye`nin gelecek vaat eden güreşçilerinden biri olan Musa Gedik`in Londra`da yapılacak olimpiyatlarda başarılı olacağına yürekten inanıyoruz”; dedi.

23 Eylül 2010
167 kez görüntülendi