Yeni Sanayi Caddesi trafiğe açıldı…

Büyük Otel kavşağından başlayan ve çevre yoluna kadar devam eden 2 bin 200 metre uzunluğunda 40 metre genişliğinde 3 gidiş 3 geliş olmak üzere 6 şerit halinde yapılan yol genişletme çalışmaları tamamlandı.


Ramazan Bayramında trafiğin yoğun olması nedeniyle Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`nün talimatı ile çalışmalarını hızlandıran Çorum Belediyesi asfalt ekipleri yoğun iş temposu sonucu yolu tamamladı.


“Yol medeniyettir”; sloganı ile kentin ana arterlerindeki yolları genişletme çalışmalarına hız veren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, 2009 yılında sürdürdüğü çalışmalarını 2010 yılında da devam ettiriyor.
Yeni Sanayi Caddesi`ni çevre yoluna bağlanacak yol 2 bin 200 metre uzunluğunda 40 metre genişliğinde gerçekleştirilen Yolun Meydan Cami ile Murat Petrol arasındaki 1000 metrelik kısmın birinci ve ikinci şeridi asfaltlanarak trafiğe açılırken, İskilip Kavşağı ile Büyük Otel önündeki yolun çalışmaları ise Ramazan Bayramı`ndan sonra başlayacak.


Yıllık 100 bin ton asfalt atacaklarını ifade eden Başkan Külcü, “2009 yılında hedefimizi aşarak toplam 110 bin ton asfalt döktük. Yeni açtığımız yollar Çorum`a prestij kazandırıyor. Yol çalışmalarımız devam edecek. Şu anda çalışmaları devam eden Yeni Sanayi Caddesi yolunun Meydan Camii ile Üçevler arasındaki bölümü tamamlanarak trafiğe açıyoruz. Burada orta göbekler dahil tüm çalışmalar tamamlandı. Yolun tamamının yapılmasının ardından Fevzi Çakmak`tan gelen araçlar 6 şeritli olarak direkt çevre yoluna ulaşabilecekler. Yollarımız halkımıza hayırlı olsun”; diye konuştu.


07 Eylül 2010
194 kez görüntülendi