Halk otobüsleri ilk gün bedava…

Belediyemiz her dini bayramda olduğu gibi bu bayramda da vatandaşların bayram ziyaretlerini kolaylaştırmak için bayramın birinci günü vatandaşları ücretsiz taşıyacak.

Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Karakaya, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Ramazan bayramının birinci günü Çorumluların Halk otobüslerinden ücretsiz yararlanabileceklerini ifade etti.


Ramazan Bayramının birinci günü halk otobüsleri seferinin saat 09.00`da başlayacağını belirten Nurettin Karakaya, ikinci günü saat 08.00`da üçüncü gün ise seferlerin normal seyrinde devam edeceğini söyledi.


Mezarlıklara otobüs kaldırılacak…

Belediyemiz, bu bayramda da geleneği sürdürerek camilerden mezarlıklara vatandaşları ücretsiz taşıyacak.

Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Karakaya, Çorum Belediyesi`nin Arife günü sabah namazından sonra mezarlıklara ziyarette bulunmak isteyen vatandaşları ücretsiz olarak belirli bir güzergah doğrultusunda cami önlerinden alarak mezarlıklara taşıyacağını söyledi.


Karakaya, Belediyenin Arife günü sabah namazından sonra vatandaşların otobüslerle mezarlıklara götürülecekleri cami ve güzergahları şu şekilde açıkladı;

Ulu Cami, Köroğlu Cami, Kevser Cami, Ejder Cami, Sarılık Cami, Selimiye Cami, Binevler Cami, Buharaevler Cami, Garantievler Cami, İmam Hatip Cami, Abdibey Cami, Tevhit Cami, Bilali Habeş Cami, Yeşil Cami, Beytepe Cami, Kafkasevleri Cami, Mevlana Cami, Alaaddin Cami, Hicret Cami, Huzur Cami, Nadık Cami, Esentepe Cami, Karşıyaka Cami, Ehlibeyt Cami, Esnafevler Cami, Altınevler Cami, Yörükevler Cami, Fatih Sultan Mehmet Cami, Mimar Sinan Cami ve Kışla Cami.

Bayramlaşma ilk gün…

Çorum Belediyesi`nin bayramlaşma programı yine her Ramazan bayramında olduğu gibi bayramın birinci günü yapılacak. Bayramlaşma, 09 Eylül 2010 Perşembe günü 12.00-13.00 saatleri arasında Belediye Başkanlık makamında gerçekleştirilecek.Belediye bayram tedbirlerini aldı…

Belediyemiz, Ramazan Bayramı öncesi gereken tüm önlemlerini alıp bayram hazırlıklarını tamamladı.

Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Karakaya, Çorumluların rahat ve huzurlu bir şekilde bayramlarını idrak edebilmesi için Zabıtanın bayram süresince 24 saat görevinin başında olacağını söyledi.

Halkın bayram alışverişlerini rahat yapabilmesi için seyyar satıcıların kontrol altında tutulacağını bildiren Nurettin Karakaya, “Oto Terminali`nde bayram nedeniyle yolcu taşımacılığı yapan firmalar normal seferlerin dışında ek seferler düzenleyerek mağduriyetlerin önüne geçilecek. Yolcularımız her türlü şikayetlerini Terminalde bulunan Zabıta noktalarına yapabileceklerdir. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz bayram süresince tam gün hemşerilerimizin hizmetinde olacaktır. Yine bayram süresince Su Arıza, Kanalizasyon ve Arıtma tesislerinde nöbetçi personel bulundurulacaktır”; dedi.

Karakaya, ayrıca bayramda vatandaşlardan şikayetlerini şu telefon numaralarına bildirmeleri istedi. Alo Zabıta 153, Su Arıza 185-153-2121946, İtfaiye 110, 2230880-81-82, Cenaze işlemleri 213 10 76-212 19 46 ve Temizlik-Kanal 212 19 46

07 Eylül 2010
144 kez görüntülendi