Dünya 1.si Kasımi Çorumluları mest etti…

Hıdırlık Kuran Kursu öğrencilerinin okudukları surelerin ardından İranlı Hafız Ahmet Ebu`l Kasımi güzel sesi ile okuduğu Kur`an-ı Kerim izleyenleri büyüledi.

Geçtiğimiz yıl da yine Dünyaca ünlü Hafız Abdurrahman Sadien`i Çorumlularla buluşturan Çorum Belediyesi, Kadir Gecesi`nin huzur ve mutluluğunu vatandaşlara doyasıya yaşatırken, gecede havai fişek gösterileri de izleyenlerin beğenisini topladı.

İranlı Hafız Ahmet Ebu`l Kasımi`nin Kur`an tilaveti`nin ardından Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Kasimi`ye çiçek takdim etti.


Ramazanla birlikte zenginleşen ve Kadir Gecesi’nde doruğa çıkan manevi güzelliklerin sevgi, merhamet ve yardımlaşma şuuru ile sağlanan toplumsal huzurun kuvvetlenerek devam etmesi temennisinde bulunan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Kadir Geceniz mübarek olsun. Belediye olarak bu güzel geceyi dünyaca ünlü Hafız Ahmet Ebu`l Kasımi`nin güzel sesi ile güzel bir Kur`an ziyafeti sunduk. Çorumlular her şeyin en güzeline layık. Tüm hemşerilerimizin Kadir Gecesi`ni kutluyorum”; diye konuştu.


Çorum Belediyesi`nin Ramazan Sokağında düzenlediği Kadir Gecesi özel programına Çorum Valisi Nurullah Çakır, AK Parti Çorum Milletvekilleri Agah Kafkas, Cahit Bağcı, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, AK Parti Çorum İl Başkanı Faruk Özkader, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Sami Ceylan, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Eker, İskilip Belediye Başkanı Numan Sezer, Belediye Başkan Yardımcıları Zeki Gül, Alper Zahir, Belediye Meclis Üyeleri, bazı daire müdürleri, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan ile çok sayıda vatandaş katıldı.


07 Eylül 2010
176 kez görüntülendi