Zabıta dilencilere göz açtırmıyor…

Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Karakaya, Ramazan ayı dolayısıyla Çorum`daki dilencilerin çoğunun gruplar halinde Çorum dışından geldiklerini ve organize olarak hareket ettiklerini ifade etti. Karakaya, “Dilenciler genellikle çocuk, kadın ve yaşlı erkeklerden oluşuyor. Özellikle küçük kız çocukları zorla dilendiriliyor”; dedi.Vatandaşlar her avuç açana para vermesin…

Şehir dışından dilenmek amacıyla gruplar halinde Çorum`a gelen dilencilerle mücadele konusunda Çorum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri`nin tek başına yeterli olamayacağını söyleyen Nurettin Karakaya, halktan da bu konuda duyarlı olmasını ve bu tür insanlara karşı müsamahakar davranmamalarını istedi.


Karakaya, dilencilerin sadece köşe başlarında dilenmediklerini, sokakta gezerken gözüne kestirdikleri vatandaşlardan para istediklerini belirterek Ramazan ayını fırsat bilen dilencilerin vatandaşların manevi duygularını sömürerek dilenme yoluna gittiklerini söyledi.


Bu insanlara fırsat verilmemesi gerektiğinin önemine değinen Nurettin Karakaya, “Dilencilerle mücadelede halkımızın yardımı da çok büyük önem taşımaktadır. Zira Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz geceleri de bunların peşini bırakmıyor “; diye konuştu.

04 Eylül 2010
160 kez görüntülendi