At yarışı severler 19 Eylül’ü bekliyor…

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Çorum belediyesi tarafından düzenlenecek At yarışlarının 19 Eylül 2010 Pazar günü yapılacağını ve yarışların saat 10.00`da başlayacağını belirtti.


Zeki Gül, At yarışları yapılması için yoğun bir taleple karşılaştıklarını kaydederek, “Doğrusu bu kadar ilgi ve talebin olması bizleri şaşırttı. Bu yüzden yapacağımız bu sosyal faaliyeti de büyük bir mutlulukla yerine getireceğiz “; dedi.


Her yıl Kırkgöz çayırında yapılan at yarışlarına sadece Çorumlu at ve at yarışı tutkunlarının değil Türkiye`nin bir çok şehrinden at yarışı tutkunlarının katıldığına dikkat çeken Başkan Yardımcısı Gül, bu durumun Kırkgöz çayırında yapılacak yarışları daha önemli hale getirdiğini söyledi.19 Eylül Pazar günü yapılacak olan yarışlara Çorum`dan katılacak atların şimdiden Kırkgöz çayırında antrenman yaparak hazırlıklara başladıklarını bildiren Gül, yarışlara geniş bir katılım olması için gerekli çalışmaların tertip komitesi tarafından yapıldığını da sözlerine ekledi.

28 Ağustos 2010
175 kez görüntülendi