Ünlü şair ve yazarlar Çorum’da ağırlandı…

Türkiye`nin ünlü şiir, sanat ve edebiyat sitesi olan www.edebiyatdefteri.com yönetimi Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve Başkan Yardımcısı Zeki Gül tarafından Çorum`da misafir edildi.


Sitenin sahibi usta şair Habip Dağ, ömrünü ve gönlünü şiire adamış Secaattin Öztürk, şair Ozan İlo, şiirin günümüzdeki ustalarından Makberî, Şaire Emine Güner, Şair Lütfiye Bulhaz Sevinç, sanatın, şiirin samimi ve dinamik sesi Oktay Zerrin, Şair Halit Yıldırım, Şair Ahmet Sargın ile şair Durdu Şahin Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`yü makamında ziyaret ederek edebiyat ve şiir üzerine sohbet ettiler.


Daha sonra Başkan Yardımcısı Zeki Gül tarafından kendilerine tahsis edilen bir araçla şehir turu yapan söz ustaları Çorum`u güzel ve bir o kadar da gelişmiş bulduklarını dile getirdiler. Misafirler, müze, Ulucami, Hıdırlık, Pirbaba Çamlığı ve Saat Kulesi`ni gezdiler. Çorum`dan çok etkilendiklerini ifade eden şair ve yazarlar Zeki Gül tarafından Cevher Sofra`da ağırlandılar. Edebiyatçılar, kendilerine gösterilen yakın ilgiden dolayı Başkan Külcü ve Gül`e teşekkür ettiler.


13 Ağustos 2010
369 kez görüntülendi