Referandum ile çocuklarımızın geleceğini oyluyoruz…

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, 12 Eylül Referandum seçimi ile 12 Eylül zihniyetine dur! deneceğini söyledi.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Boğazkale`de düzenlenen Boğazkale Hattuşa Kültür ve Turizm Etkinliklerine katılarak burada yaptığı konuşmada “Referandumda engelleri kaldıracağız“ dedi.

12 Eylül seçimlerinin Türkiye`nin umutlarının açılacağı bir referandum seçimi olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Bu seçim AK Partinin konusu değil. Bu bizim ve çocuklarımızın geleceğidir. 12 Eylül`de yapılacak referandum seçimleri ile 12 Eylül’ü Darbe yıldönümü olmaktan çıkarıp kendimize layık tam bir “Demokrasi Bayramı”; yapalım. Milleti ve devletiyle güçlü demokratik Türkiye’ye `EVET` diyelim. ” şeklinde konuştu.

Yapılacak Referandum seçimlerinin sadece 12 Eylül`de darbe yapanların yargılanması anlamına gelmediğini ifade eden Başkan Külcü, “Bu Referandum ile 12 Eylül zihniyetine dur diyeceğiz. Daha demokratik daha özgür bir Türkiye`nin geleceğini oylayacağız” diye konuştu.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum Belediyesi olarak tüm ilçe ve beldelere yardım yaptıklarını belirterek, “AK Partili Belediye Başkanı olarak tüm ilçe ve beldelerimize destek veriyoruz vermeye devam edeceğiz. Biz vatandaşın derdi ile dertleniyoruz. Vatandaşlarımızın sesine kulak veriyoruz. 8 yıldır Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bu güzel ülkemizin güzel insanlarına insanca hizmet götürmenin gayreti içerisindeyiz. Yapılacak Referandum seçimi vatandaşlarımızın beklentileri ve özlemleri doğrultusunda hazırlandı. Vatandaşa sunuldu. Şimdi vatandaş karar verecek.”; İfadelerini kullandı.


Bizim Sevdamız Halka Hizmet


Başkan Muzaffer Külcü, “Siz bize görev verdiniz. Biz de hem Çorum`da hem Çorum`a bağlı ilçe ve beldelerde başkanlarımız ile işbirliği içinde çalışarak yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bizim derdimiz, bizim sevdamız halkımıza hizmettir. Ancak bu hizmetleri yaparken çeşitli engellerle karşılaşıyoruz. Bu engelleri aşmak için önümüzde 12 Eylül`de yapılacak referandum var. Bu engelleri referandumda ortadan kaldıracağız“ dedi.
Mevcut Anayasası`nın artık Türkiye`yi taşıyamadığını dile getiren Başkan Külcü, “Halkımızın referandum için isteyerek sandığa gideceğine inanıyorum. Bu referandumda Türkiye`nin önünü açmak, kalkınmak için `Evet` diyoruz. Milletvekillerimiz Meclis`te sabahlara kadar çalışarak bu Anayasa değişikliğini hazırladı. Artık karar milletin. Biz milletin verdiği her karara sonuna kadar uyarız”; açıklamasını yaptı.

Biz Millete Gidiyoruz


Halkın içinden geldiklerini ve her zaman halkın içinde olmaya devam ettiklerini aktaran Başkan Muzaffer Külcü, “Bakın biz referandumla millete gidiyoruz. Çünkü biz her zaman halkın içindeyiz. Bu güne kadar bize güvenenleri mahcup edecek hiçbir şey yapmadık. Hizmet etmeye yeminliyiz, kararlıyız. Artık bütün dünya bizi örnek alıyor. Bu bir parti meselesi değildir. Özgürlükten, demokrasiden, halkın iradesinden yana olan herkes bu Anayasa`ya `Evet` diyecek.“şeklinde konuştu.

Boğazkale`de Şenlik

Boğazkale Hattuşa Kültür ve Turizm Etkinlikleri coşku içerisinde yapıldı. Mahalli sanatçıların sahne aldığı etkinliğe Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Boğazkale Kaymakamı Murtaza Dayan, AK Parti İl Başkanı Faruk Özkader, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Sami Ceylan, Boğazkale Belediye Başkanı Ali Rıza Soysat, Boğazkale Jandarma Komutanı Adnan Şevik ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yabancı öğrenciler kolbastı oynadı

Çorum`a gelen 26 ülkenin genci Boğazkale`de Karadeniz havasında kolbastı oynadı. Yabancı öğrencilerin oynadığı kolbastı oyunu izleyenlerden tam not aldı.

İstanbul`da düzenlenen 5. Dünya Gençlik Kongresine katılan ve Çorum`a 3 günlük gezi düzenleyen 26 ülkenin temsilci öğrencileri Boğazkale`de kol bastı oynadı.

09 Ağustos 2010
129 kez görüntülendi