Çorum, prestij bir caddeye daha kavuşuyor…

Çorum Belediyesi, Ankara Yolu ve Fevzi Çakmak Caddesi`ne yaptığı 6 şeritli yollardan sonra geçtiğimiz hafta Yeni Sanayi Caddesi`nden Çevre Yolu`na uzanan caddede başlattığı 40 metre genişliğinde ve 2.2 km uzunluğundaki yeni yolun asfaltına başladı.


Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Ankara Yolu ve Fevzi Çakmak Caddesi ile başladıkları yol genişletme çalışmalarının Terminal önünden başlayan Yeni Sanayi Caddesi ve devamındaki Bahçeler Caddesi üzerinde devam ettiklerini söyledi.


Yolun genişletme çalışmalarının tamamlanması ile Mimar Sinan`dan Çevre Yolu`na uzanan 6 şeritli bir yola sahip olunacağını açıklayan Başkan Külcü, yeni yapılan bu yolda incelemelerde bulundu.


Çorum Belediyesi olarak asfalt sezonunda hedeflerinin 100 bin ton asfalt dökmek olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, yeni açılan bu yola ise bu hedefin 5`te 1`i olan 20 bin 700 ton asfalt döküleceğini, yolun aydınlatmasının özel olarak yapılacağını ve prestij yolu haline getirileceğini vurguladı. Külcü, “Yeni yapılan bu yola attığımız asfaltın kalitesi Karayollarının attığı aslfatın kalitesinden daha yüksek. Yol tamamlandığında özürlüler ve bisiklet sürücüleri için özel bir şerit de ayrılmış olacak. Yolun altındaki su konusunda da aynı uzunlukta drenaj çalışması başlattık.”; dedi.

Asfalt çalışmalarının şehrin diğer bölgelerde de devam ettiğinin altını çizen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, kurdukları şok ekiplerle bozulan yollara anında müdahale ettiklerini, herhangi bir aksaklık durumunda vatandaşların kendilerini arayarak şikayetlerini ve isteklerini iletebileceklerini ifade etti.

21 Temmuz 2010
146 kez görüntülendi