Avrasya Sirki Büyüledi…

Türkiye`nin ilk uluslararası sirki olan Avrasya Sirki, Çorum`a gelerek unutulmaz bir gösteri yaptı.


Belediye`mizin katkılarıyla Farabi Caddesindeki Rus Pazarı civarında çadır kuran Avrasya Sirki, ikinci kez Çorumlular ile buluştu. Bin 200 kişilik dev sirk çadırında yapılan gösteriler yine büyük ilgi gördü. Cuma günü akşamki ilk gösteriyi Belediye Başkan Vekili Rumi Bekiroğlu, Başkan Yardımcıları Nurettin Karakaya, Turhan Candan, Alper Zahir, Belediye meclis üyeleri ile bazı protokol mensupları ve vatandaşlar izledi.

Vahşi hayvanlar, akrobatlar, palyaçolar, sihirbazlar ve dünyaca ünlü sirk sanatçılarının sundukları muhteşem gösteriler izleyenlerin adeta nefesini kesti.


Avrasya Sirki`nin gösterileri toplam 3 bölümden oluştu. İki saat süren sirkin ilk bölümünde akrobatlar ve palyaçolar sahne alırken, merakla izlenen illüzyon gösterileri yapıldı.

İkinci bölümde de yılanlar, ateşbazlar ve gösteri grubunun şovları ilgiyle izlendi. Üçüncü bölümde ise aslan şov nefes kesti. Gösteri öncesi sahnenin etrafı tel örgüler ile sarılarak güvenlik tedbirleri alındı. Daha sonra Mısırlı eğitmenleri gözetiminde sahneye çıkan 3 aslan ve 2 kaplan heyecanla izlenen bir gösteri sundu. 80 kiloluk dev piton ise görenleri hayrete düşürdü.


19 Temmuz 2010
140 kez görüntülendi