Davanede Kentsel Dönüşüm için ilk imza…

Belediyemiz tarafından yürütülen Davene bölgesinde Kentsel Dönüşüm Projesi için ilk anlaşma sağlanarak muvafakat senedi imzalandı.

Kentsel Dönüşüm Biriminde yapılan anlaşmada Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Belediye Başkan Yardımcıları Alper Zahir, Turan Candan ile AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Sami Ceylan hazır bulundu.


Devanede gerçekleştirilecek Kentsel Dönüşüm Projesi için Kunduzhan Mahallesi Bahçe 2. Sokak No: 8`de oturan Fevzi Yüce ile Naile Yüce muvafakat senedi imzalanarak ilk anlaşma sağlandı.

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Kunduzhan Mahallesi`nde yapılacak olan kentsel dönüşüm projesinin Çorum`un ufkunu açacak geleceğini aydınlatacak bir proje olduğunu belirterek, “Çorum`a yeni ve modern bir yerleşim alanı kazandırıyoruz. Vatandaşlarımız en kısa sürede belediyemize gelerek anlaşmalarını yapsınlar” dedi.


Devane ve burada yaşayan insanların makus talihini yenmek için çalıştıklarını dile getiren Külcü, projenin hayata geçmesiyle birlikte bölge halkının hayat standardının yükseleceğini ifade etti. Projenin Arasta, Farabi Caddesi ve Devane olmak üzere 3 ayağının bulunduğunu kaydeden Külcü;
Projeyle birlikte hem bölge halkının hem Çorum`un kazanacağını belirtti. Bu yatırım devletin bir lütfu değil, geciktirilmiş bir görevidir diyen Külcü; “Devane 5 yıldızlı mahalle olacak. El ele vererek bunu başaracağız” dedi.
Proje ile Farabi Caddesi`nden Hürriyet İlköğretim Okulu`na kadar olan TOKİ`nin 130, 120 ve 80 metrekarelerden oluşan 3 ayrı büyüklükte 920 konut inşaat edeceğini belirten Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, anlaşmalar tamamlandıktan sonra Devane bölgesinde çalışmalar en kısa sürede başlayacağını söyledi.


Kentsel Dönüşüm Projesi`nin Devane bölgesi için ilk anlaşmayı imzalayan Fevzi Yüce, harabe ve yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olan evlerden kurtularak insanca yaşayacağımız güzel evlere kavuşma sevinci içerisindeyiz. “Belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz. Harabe evlerden güzel evlere kavuşacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlk anlaşmayı benim imzalamam da benim açımdan mutlu edici. Devanede oturan tüm vatandaşlarımız en kısa sürede Belediyemiz Kentsel Dönüşüm Birimine gelerek anlaşmalarını yapsınlar”; diye konuştu.

14 Temmuz 2010
237 kez görüntülendi