Halkoyunları Mest etti…

Hürriyet meydanında yapılan tören ise renkli görüntülere sahne oldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı`nın okunması ile başlayan törene Vali Nurullah Çakır, Milletvekilleri Agah Kafkas, Murat Yıldırım, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, İl Jandarma Komutanı Jn Kd. Albay Eyüp Bölük, Emniyet Müdürü Necmettin Emre, AKP İl Başkanı Faruk Özkader ve yüzlerce vatandaş katıldı.Çorum`u daha modern ve çağdaş bir kent haline getirmek için gayret gösterdiklerini belirterek törenin açılışında konuşan Belediye Başkanı Külcü, Çorum`un bir kültür kenti olması için de festivalin önemine değindi. Külcü ayrıca Çorum`u Barış ve Dostluğun Başkenti haline getirmek için herkese görev düştüğünü kaydetti.


Milletvekili Yıldırım da Çorum`un kabuk değiştirdiğini her gün yeni bir yatırımın yapıldığını belirterek iktidarları döneminde 4 milletvekili olarak ilimizin hak ettiği payı alması için Ankara`da çaba gösterdiklerini bildirdi. Yıldırım, dünyada krize rağmen Çorum`da işsizliğin düştüğünü, istihdamın da arttığını da belirtti.


Vali Çakır ise konuşmasında Çorum`un Anadolu`nun güzelliklerini yansıttığını ve festivalinde bunlardan biri olduğunu ifade ederek emeği geçenleri kutladı.


Konuşmaların ardından yerli ve yabancı halkoyunları ekipleri, spor kulüpleri öğrencileri ve esnaf odalarının kortej geçişi gerçekleştirildi. Belediye Mehteran bölüğü ile başlayan kortej geçişi renkli görüntülere sahne oldu. Ekiplerin oyunlarını vatandaşlar uzun süre alkışladı.


09 Temmuz 2010
178 kez görüntülendi