Malili öğrencilerden Başkan Külcü’ye ziyaret…

Başkan Külcü, Malili öğrencilere Çorum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bahçesinde kahvaltı verdi. Kahvaltı öncesi Malililerle tek tek tokalaşan Külcü, daha sonra öğretmenlerden Mali ve Ufuk Türk Koleji hakkında bilgi aldı.


Ufuk Türk Koleji öğretmenlerinden Selman Tezgel, bu yıl sağlık taraması için Mali`ye gelen Çorumlu doktorlara iade-i ziyaret için Türkiye`ye geldiklerini belirtti. Mali halkının sağlık yardımından dolayı büyük memnuniyet duyduklarını hatırlatan Tezgel, “Mali halkı yapılan yardımı unutamadı.

Orada Çorum`dan giden doktorlara ev sahipliği yapan Malili doktor Abdoulaye Traore de bizimle gelmek istiyordu ancak gelemediği için oğlu Moussa`yı gönderdi. Çorum`da çeşitli ziyaretlerde bulunacağız. Kentin tarihi ve kültürel merkezlerinin yanı sıra protokolü de ziyaret edeceğiz. Çorum`dan sonra Ankara ve İstanbul`a gideceğiz”; dedi.

Malili öğrencileri Çorum`da ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden Başkan Külcü, iki ülke arasında başta Türk Koleji olmak üzere sağlık yardımları ile başlayan dostluğun bu tür ziyaretlerle pekişeceğine inandığını söyledi.

Malili Öğrenciden “Zeynebim”; Sürprizi…

Kahvaltıda öğrenciler Türkçe şarkılar söyleyerek sürpriz yaptı. Özellikle Malili bir öğrencinin seslendirdiği “Zeynebim”; türküsü büyük alkış aldı. Daha sonra ise öğrenciler grup halinde İstiklal Marşı`nı ve Mali Milli Marşını okudular.

Mali`den gelen öğretmenler, ülkelerinin milli çalgısını Başkan Muzaffer Külcü`ye hediye etti.


06 Temmuz 2010
274 kez görüntülendi